Komitet Events to bijące serce naszej sekcji! To tutaj organizowane są wydarzenia, które gromadzą Erasmusów, członków naszej sekcji a także mentorów! Zadaniem tego komitetu jest sprawić, by Erasmusi przyjeżdżający na naszą uczelnię nie nudzili się a ich pobyt obfitował w niezapomniane wspomnienia.
Wydarzenie organizowane przez komitet dzielą się na trzy grupy, każda koncentrująca się na innym aspekcie wymiany.
  • CULTURE - Ważną częścią studiowania za granicą jest poznanie kultury i zwyczajów swojego tymczasowego domu. Kraków to miasto posiadające wspaniałe dziedzictwo polskiej historii i kultury. Wydarzenia Culture mają na celu przybliżenie Erasmusom tego dziedzictwa w ciekawy i atrakcyjny sposób. Odkrywanie Nowej Huty, gotowanie pierogów lub racuchów czy nauka tradycyjnych polskich tańców to tylko niektóre przykłady! Chcemy również pozwolić Erasmusom na podzielenie się kulturą, z której pochodzą, organizują wydarzenia takie jak Exchange Zone - cykliczne spotkanie gdzie prezentowana są kraje naszych zagranicznych przyjaciół.
  • PARTY - Oczywiście, Erasmus to też poznawanie nowych ludzi i zabawa! Erasmusi mogą liczyć na przynajmniej trzy imprezy tematyczne w miesiącu, odbywające się w czołowych krakowskich klubach.
  • SPORTS - Nie zapominamy również o Erasmusach, którzy chcą utrzymać formę w trakcie trwania wymiany! Co tydzień odbywają się treningi piłki nożnej, siatkówki i koszykówki ale organizowaliśmy również warsztaty Zumby oraz treningi Quidditcha! Nasza sekcja przygotowała również ESNOlympics, rozgrywki sportowe w których udział wzięli Erasmusi z całej Polski!

Członkowie komitetu events to dusze towarzystwa, łączące kreatywność z wprawną organizacją, tak aby zapewnić Erasmusom wiele możliwości spędzania wolnego czasu.