EVENTS, czyli Komitet ds. Organizacji projektów i Wydarzeń, to bijące serce naszej sekcji, odpowiedzialne za organizowanie wydarzeń jednoczących Erasmusów, członków naszej sekcji i mentorów! Zadaniem tego komitetu jest sprawić, by Erasmusi przyjeżdżający na naszą uczelnię nie nudzili się, a ich pobyt obfitował w niezapomniane wrażenia.

Wydarzenie organizowane przez komitet dzielą się na kilka grup:

  • CULTURE - Ważną częścią studiowania za granicą jest poznanie kultury i zwyczajów swojego tymczasowego domu. Kraków to miasto posiadające wspaniałe dziedzictwo polskiej historii i kultury. Wydarzenia Culture mają na celu przybliżenie Erasmusom tego dziedzictwa w ciekawy i atrakcyjny sposób. Odkrywanie Nowej Huty, słuchanie koncertu w Krakowskiej Filharmonii, gotowanie pierogów lub pączków czy nauka tradycyjnych polskich tańców to tylko niektóre przykłady! 
  • TRAVEL - Erasmusi, którzy zdążyli już odkryć wszystkie tajemnice Krakowa, także nie będą się nudzić! Komitet Events organizuje wycieczki do innych polskich miast, takich jak Wrocław czy Zakopane, a także do bardziej odległych zakątków, takich jak mroźna Laponia czy olśniewający Petersburg.
  • PARTY - Oczywiście program Erasmus to też poznawanie nowych ludzi i zabawa! Erasmusi mogą liczyć na przynajmniej dwie imprezy tematyczne w miesiącu, odbywające się w czołowych krakowskich klubach. A jeśli szukają czegoś więcej niż zwykła impreza, mogą wziąć udział w Tandemie - poniedziałkowych spotkaniach językowych, pozwalających poznać ludzi z całego świata i poćwiczyć dowolny język obcy. Dzięki kooperacji z klubami Erasmusi zawsze mogą liczyć na specjalnie zniżki na barze :)
  • ESN BAND - Dla tych którzy chcieliby rozwinąć swoje muzyczne talenty komitet Events przygotował wyjątkową możliwość! Erasmusi co semestr tworzą ESN Band, gdzie wspólnie z innymi studentami mogą tworzyć własną muzykę i wystąpić na takich wydarzeniach jak ESN-owa Wigilia czy bal Farewell.
  • SPORT - Nie zapominamy również o Erasmusach, którzy chcą utrzymać formę w trakcie trwania wymiany! Co tydzień odbywają się treningi piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, a także jednorazowe wydarzenia takie jak wyjście na łyżwy czy wspinaczkę.

Członkowie komitetu events to dusze towarzystwa, łączące kreatywność z wprawną organizacją, co pozwala im uczynić wyjazd każdego Erasmo niezapomnianym!