Exchange Zone to wydarzenie, które pozwala studentom przyjeżdżającym do Polski poznać kulturę innego kraju z drugiego końca Europy. 

W każdym semestrze jest ono poświęcone innemu państwu i dzieli się na dwie części. W pierwszej z nich o swoim kraju opowiadają zagraniczni studenci, którzy obecnie są u nas na uczelni w ramach programu Erasmus+. Następnie informacje prezentują Polacy, którzy odwiedzili dany kraj podczas swojej wymiany oraz studenci, którzy uczestniczyli w praktykach bądź wolontariacie. Dzięki temu poznajemy kraj z różnej perspektywy, zagłębiamy się zarówno w zwyczaje, jak i codzienne życie w danym miejscu. Możemy także otrzymać praktyczne porady odnośnie wymian, takie jak terminy aplikacji czy rodzaje potrzebnych dokumentów.

Drugą częścią jest poznawanie danej kultury przez zmysły. W zależności od kraju możemy spróbować tradycyjnych potraw, nauczyć się narodowego tańca bądź posłuchać regionalnej muzyki, do której tak ciężko dotrzeć przez internet.
Mamy też niepowtarzalną okazję do rozmowy ze studentami z zagranicy! Po całym wydarzeniu umożliwiamy rozmowę z Education Officer, który odpowie na wszystkie pytanie związane z możliwością wyjazdu za granice.